Standard ochrony dzieci PDF Drukuj Email
piątek, 23 sierpnia 2024 10:56

Standard Ochrony Dzieci

w SP ZOZ Gminnym Ośrodku Zdrowia w Konopiskach


W naszej Placówce opracowano i wprowadzono Zarządzeniem Nr 6/2024 Dyrektora SP ZOZ GOZ w Konopiskach z dnia 14 sierpnia 2024r. Standard i Procedurę ochrony dzieci. Poniżej przedstawiamy skróconą wersję standardu dla dzieci, pełna wersja dokumentu umieszczona jest na stronie BIP w linku:  https://www.e-bip.org.pl/zozkonopiska/19641

 

UWAGA! Przeczytaj uważnie:

  • Jeśli w domu albo w naszej przychodni spotkało Cię coś czego nie akceptujesz śmiało nam o tym powiedz
  • Jeśli ktoś sprawił Ci krzywdę lub zachował się nieodpowiednio, możesz śmiało poprosić nas o pomoc
  • Jeśli masz jakiekolwiek obawy, niepokoje lub trzymasz w sobie tajemnicę, z którą źle się czujesz, możesz śmiało porozmawiać z nami i poprosić o pomoc
  • Zrobimy wszystko, abyś poczuł/a się bezpiecznie i pomożemy rozwiązać Twój problem.

Powiedz nam.....   zadzwoń; tel. 519 057 675    lub wyślij wiadomość e-mailową;  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Osoby do bezpośredniego kontaktu: Koordynatorzy d/s dziecka w SP ZOZ Gminnym Ośrodku Zdrowia w Konopiskach;

Joanna Debudaj - mgr pielęgniarstwa

Iwona Tomżyńska - mgr pielęgniarstwa

SKRÓCONA WERSJA STANDARDU DLA DZIECI


Zasady dla każdego dziecka

Jesteś dla nas ważny .

Jesteś tutaj ponieważ wymagasz/potrzebujesz pomocy.

W naszej przychodni pracuje personel który zawsze służy pomocą.

Pamiętaj możesz nam zaufać pragniemy abyś czuł się dobrze w naszej poradni dlatego:

1. Możesz nam powiedzieć, jak powinniśmy się do ciebie zwracać.

2. Masz prawo wiedzieć, jak nazywa się osoba, która Cię leczy i czym się zajmuje, jeśli zapomni się przedstawić możesz ją o to zapytać.

3. Jeżeli czegoś nie rozumiesz lub nie wiesz, na czym polega Twoje leczenie, i w jaki sposób przebiegać będzie zabieg medyczny czy diagnostyka , a chcesz się tego dowiedzieć- pytaj śmiało – postaramy się to wyjaśnić.

4. Będziemy cię traktować z szacunkiem. Nie będziemy mówić że nie będzie boleć jeśli może zaboleć.

5. Pragniemy abyś czuł/a że jesteś dla nas ważny/a , że twoje zdrowie, potrzeby i uczucia mają dla nas znaczenie .Jeśli coś ci się nie podoba w naszym zachowaniu to po prostu to powiedź postaramy wysłuchać Cię z uwagą.

6. Będziemy się starać Cię badać delikatnie i dać Ci szansę na oswojenie się z tą sytuacją. Czasem może to być niemożliwe, jeżeli będziemy musieli udzielić tej pomocy szybko z uwagi na Twoje zdrowie.

7. Jeżeli potrzebujesz przytulenia lub pocieszenia, możesz nas o to poprosić. Nie będziemy Cię przytulać bez Twojej zgody.

8. Będziemy starali się pytać Cię o zdanie w sprawach, w których możemy dać Ci wybór.

9. Twoja mama, tata lub Twój opiekun może być z tobą jeśli tego potrzebujesz, twoja przytulanka też.

10. Jeśli wydarzyło się coś, co Cię niepokoi, ktoś Cię skrzywdził lub przekroczył twoje granice, możesz o tym powiedzieć pracownikowi medycznemu (np. lekarzowi, pielęgniarce, rejestratorce) i poprosić o pomoc. Postaramy się pomóc abyś był/a bezpieczna.

11. Czasami jesteśmy zabiegani i zmęczeni, możemy nie mieć czasu, aby dłużej z tobą porozmawiać, bo czekają na nas dzieci, które pilnie potrzebują pomocy.

12. Prosimy nie zniechęcaj się. W takiej sytuacji postaramy się wskazać Ci kogoś, kto będzie mógł odpowiedzieć na Twoje pytania i zaopiekować się Twoim problemem.

 

Zatwierdził Dyrektor – Krzysztof Śmich

 

Wprowadziła A. Górniak